Με ήττες συνέχισαν την πορεία τους στα τρία ηλικιακά πρωταθλήματα που λαμβάνει μέρος η ΑΕΛ.

Η ομάδα της Κ-19 ετών ηττήθηκε πριν από λίγες ώρες στο Αλκαζάρ με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό με σκορ 0-3. Οι “βυσσινί” κράτησαν το μηδέν στο πρώτο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να έχουν την υπεροχή στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ενώ τα τρία τέρματα, τα σημείωσαν οι Νιάρχος, Σαμαράς και Αθανασακόπουλος.

Η ομάδα της Κ17 της ΑΕΛ υποδέχθηκε χθες στο Αλκαζάρ την αντίστοιχη ηλικιακά ομάδα της Ξάνθης και δέχθηκε την ήττα με σκορ 0-2. Τα τέρματα τα σημείωσαν οι φιλοξενούμενοι στο β’ ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55′ με το σουτ του Αραμπατζή για το 0-1 και στο 65′ διαμόρφωσε το τελικό 0-2 ο Τσαγκαλίδης

Η ομάδα της Κ15 της ΑΕΛ υποδέχθηκε χθες στο “Γ. Μητσιμπόνας” την αντίστοιχη ηλικιακά ομάδα της Ξάνθης σε ματς όπου έληξε με σκορ 0-2.  Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με αυτογκόλ στο 15′ για να γίνει το 0-1 και στο ξεκίνημα του β’ μέρους (57′) με την κεφαλιά του Ζαχαρή.