Αρχική Ποδόσφαιρο Ελλάδα Το πανόραμα στην Γ’ Εθνική

Το πανόραμα στην Γ’ Εθνική

90

Αναλυτικά :

1ος όμιλος

Κιλκισιακός-Δόξα Θεολόγου  3-1

Αετός Οφρυνίου-Πανσερραϊκός  1-3

Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου  2-0

Ένωση Αλεξανδρούπολης-Ορφέας Ξάνθης  2-1

Κεραυνός Πέρνης-Πανδραμαϊκός  0-0

Δόξα Κάτω Καμήλας-Ηρακλής Ζυγού  1-0

Ρεπό: Νέστος Χρυσούπολης

Βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Πανσερραϊκός 11 8 3 0 30 8 22 27
2 Νέστος Χρυσούπολης 10 8 0 2 19 11 8 24
3 Πανδραμαϊκός 10 7 2 1 19 9 10 23
4 Απόλλων Παραλιμνίου 10 5 3 2 14 7 7 18
5 Δόξα Κ.Καμήλας 10 5 1 4 17 15 2 16
6 Άρης Αβάτου 10 4 3 3 16 13 3 15
7 Αετός Οφρυνίου 11 4 3 4 16 14 2 15
8 Κεραυνός Πέρνης 10 3 4 3 14 16 -2 13
9 Ένωση Αλεξ/πολης 10 4 1 5 11 15 -4 13
10 Κιλκισιακός 10 2 1 7 8 20 -12 7
11 Ηρακλής Ζυγού 10 1 3 6 6 12 -6 6
12 Ορφέας Ξάνθης 10 1 3 6 6 14 -8 6
13 Δόξα Θεολόγου 10 0 1 9 2 24 -22 1

2ος όμιλος (14η αγωνιστική)

ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Αλμωπός Αριδαίας  1-1

Εδεσσαϊκός-Ποσειδών Μηχανιώνας  3-0

Αγροτικός Αστέρας-Αναγέννηση Γιαννιτσών  1-2

Θύελλα Σαρακηνών-ΠΑΣ Φλώρινα  5-0

Αστραπή Μεσοποταμίας-Θερμαϊκός Θέρμης  0-5

Μακεδονικός-ΑΟ Σειρήνα 3-0 α.α.

Άρης Παλαιοχωρίου-Νίκη Αγκαθιάς 0-3 α.α.

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αλμωπός Αριδαίας 13 11 2 0 31 3 28 35
2 Μακεδονικός 13 9 3 1 20 3 17 30
3 Αναγέννηση Γιαννιτσών 13 9 2 2 19 6 13 29
4 Θερμαϊκός 13 7 3 3 24 9 15 24
5 ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 13 5 5 3 22 13 9 20
6 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 13 6 2 5 14 12 2 20
7 Νίκη Αγκαθιάς 13 6 2 5 16 9 7 20
8 Εδεσσαϊκός 13 5 4 4 18 9 9 19
9 Ποσειδών Μηχανιώνας 13 5 3 5 21 16 5 18
10 Θύελλα Σαρακηνών 13 5 3 5 21 18 3 18
11 Αγροτικός Αστέρας 13 4 4 5 14 11 3 16
12 ΠΑΣ Φλώρινα 13 5 1 7 13 23 -10 16
13 Αστραπή Μεσοποταμίας 13 2 1 10 6 26 -20 7
14 Άρης Παλαιοχωρίου 13 0 0 13 0 39 -39 0
15 ΑΟ Σειρήνα 14 1 0 13 1 43 -42 0

3ος όμιλος

ΑΣ Μετέωρα-ΑΟ Σελλάνων  0-0

Δίας Δίου-ΓΣ Αλμυρός  1-2

ΑΟ Ποταμιάς-Πιερικός  1-3

Διαγόρας Στεφανοβίκειου-Ηρακλής Λάρισας  1-1

ΑΠΟ Αταλάντη-Οικονόμος Τσαριτσάνης  1-0

ΑΕ Καρίτσας-Θησέας Αγριάς  3-1

Ατρόμητος Παλαμά-Διγενής Νεοχωρίου  1-2

Βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Πιερικός 11 9 1 1 20 2 18 28
2 ΑΕ Καρίτσας 11 6 3 2 23 9 14 21
3 Ηρακλής Λάρισας 11 6 2 3 15 14 1 20
4 Θησέας Αγριάς 11 6 1 4 20 13 7 19
5 ΑΟ Σελλάνων 11 4 5 2 10 8 2 17
6 Ατρόμητος Παλαμά 11 4 4 3 11 8 3 16
7 ΑΠΟ Αταλάντη 11 5 1 5 12 14 -2 16
8 Διγενής Νεοχωρίου 11 3 5 3 18 15 3 14
9 ΓΣ Αλμυρού 11 4 2 5 12 13 -1 14
10 Οικονόμος Τσαριτσ. 11 3 5 3 9 10 -1 14
11 ΑΣ Μετέωρα 11 2 5 4 8 12 -4 11
12 Δίας Δίου 11 3 1 7 11 23 -12 10
13 Διαγόρας Στεφανοβ. 11 1 5 5 7 15 -8 8
14 ΑΟ Ποταμιάς 11 0 2 9 5 25 -20 2

4ος όμιλος

Θιναλιακός-Αναγέννηση Άρτας  0-2

Τηλυκράτης-ΑΕ Μεσολογγίου  2-1

ΑΕ Λευκίμμης-Σούλι Παραμυθιάς  0-1

Μακεδονικός Φούφα-Ναυπακτιακός Αστέρας  2-1

ΑΟ Ανατολής-Αστέρας Ιτέας  4-2

Απόλλων Ευπαλίου-ΠΑΣ Πρέβεζα  3-0

Αχέρων Καναλακίου-ΑΕΠ Κοζάνης  1-2

Βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΠ Κοζάνης 11 8 2 1 16 4 12 26
2 Αχέρων Καναλακίου 11 7 3 1 14 5 9 24
3 Αναγέννηση Άρτας 11 7 1 3 22 12 10 22
4 Θιναλιακός 11 5 2 4 11 6 5 17
5 Μακεδονικός Φούφα 11 4 4 3 9 10 -1 16
6 Τηλυκράτης 11 4 3 4 9 9 0 15
7 Σούλι Παραμυθιάς 11 4 3 4 7 7 0 15
8 ΑΟ Ανατολής 11 4 2 5 14 15 -1 14
9 ΠΑΣ Πρέβεζα 11 3 5 3 4 7 -3 14
10 ΑΕ Λευκίμμης 11 2 5 4 5 11 -6 11
11 Απόλλων Ευπαλίου 11 3 2 6 13 20 -7 11
12 Ναυπακτιακός 11 3 2 6 7 14 -7 11
13 ΑΕ Μεσολογγίου 11 3 1 7 11 11 0 10
14 Αστέρας Ιτέας 11 1 3 7 8 19 -11 6

5ος όμιλος

Άνω Μερά-Άγιοι Ανάργυροι  1-0

Θύελλα Καμαρίου-ΑΕ Μοσχάτου  0-2

Άγιος Ιερόθεος-Πανθηραϊκός  2-1

Φωστήρας-Ερμής Κορυδαλλού  4-1

ΑΕ Κηφισιάς-Καλλιθέα  1-2

Ακράτητος-ΑΠΟ Κερατσίνι  1-1

Εθνικός Πειραιά-Ηλυσιακός  4-0

Βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Καλλιθέα 11 7 2 2 18 8 10 23
2 Θύελλα Καμαρίου 11 7 2 2 17 11 6 23
3 Άγιος Ιερόθεος 11 7 2 2 14 10 4 23
4 ΑΕ Μοσχάτου 11 6 3 2 18 9 9 21
5 ΑΕ Κηφισιάς 10 5 1 4 15 11 4 16
6 Φωστήρας 11 4 4 3 14 11 3 16
7 Πανθηραϊκός 11 4 4 3 8 6 2 16
8 Άνω Μερά 11 3 4 4 7 8 -1 13
9 ΑΠΟ Κερατσίνι 11 2 6 3 8 10 -2 12
10 Ακράτητος 11 2 5 4 11 14 -3 11
11 Εθνικός 10 1 5 4 8 9 -1 8
12 Άγιοι Ανάργυροι 11 1 5 5 8 15 -8 8
13 Ηλυσιακός 11 1 5 5 6 16 -9 8
14 Ερμής Κορυδαλλού 11 1 2 8 7 21 -14 5

6ος όμιλος

Παλληνιακός-ΑΟ Υπάτου  1-1

Κόρινθος 2006-Θύελλα Ραφήνας  0-1

Παναρκαδικός-Αχαρναϊκός  2-1

Κιθαιρών Καπαρελλίου-ΑΟ Νέας Αρτάκης  1-1

ΑΣ Ρόδος-ΓΣ Μαρκό  4-3 

Αιολικός-Αήττητος Σπάτων (2/12)

Ρεπό: ΑΕΚ Τρίπολης

Βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΣ Ρόδος 10 8 1 1 19 5 14 25
2 ΓΣ Μαρκό 10 5 3 2 15 9 6 18
3 Παναρκαδικός 10 5 2 3 14 10 4 17
4 ΑΟ Υπάτου 11 3 6 2 13 8 5 15
5 Θύελλα Ραφήνας 10 4 3 3 8 9 -1 15
6 Κόρινθος 2006 10 4 2 4 11 8 3 14
7 ΑΟ Νέας Αρτάκης 10 3 4 3 10 10 0 13
8 Κιθαιρών Καπαρ. 10 3 4 3 9 10 -1 13
9 Παλληνιακός 11 2 6 3 12 13 -1 12
10 Αήττητος Σπάτων 9 3 3 3 8 14 -6 12
11 Αιολικός 9 3 2 4 8 7 1 11
12 Αχαρναϊκός 10 3 1 6 8 14 -6 10
13 ΑΕΚ Τρίπολης 10 0 1 9 4 22 -18 1

7ος όμιλος

ΠΣ Σπάρτη-Παναργειακός  1-0

ΑΟ Διαβολιτσίου-Θύελλα Πατρών  3-1

ΑΟ Τσιλιβή-Πανγυθεατικός  2-0

ΠΑΟ Βάρδας-Πανηλειακός  1-0

Διαγόρας Βραχνεΐκων-Ζάκυνθος  1-3

Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΕ Ερμιονίδας  4-0

Ναύπλιο 2017-Ολυμπιακός Ζαχάρως  2-0

Βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ναύπλιο 2017 11 8 1 2 19 7 12 25
2 Αστέρας Βλαχιώτη 11 7 1 3 14 6 8 22
3 ΠΣ Σπάρτη 11 6 3 2 14 6 8 21
4 ΑΟ Τσιλιβή 11 5 3 3 21 16 5 18
5 ΑΕ Ερμιονίδας 11 5 2 4 21 16 5 17
6 Ζάκυνθος 11 5 2 4 11 13 -2 17
7 ΑΟ Διαβολιτσίου 11 5 1 5 13 12 1 16
8 ΠΑΟ Βάρδας 11 4 4 3 11 12 -1 16
9 Διαγόρας Βραχν. 11 4 2 5 10 14 -4 14
10 Πανηλειακός 11 3 4 4 7 9 -2 13
11 Θύελλα Πατρών 11 4 1 6 13 20 -7 13
12 Πανγυθεατικός 11 3 1 7 7 14 -7 10
13 Παναργειακός 11 1 5 5 3 8 -5 8
14 Ολυμπιακός Ζαχάρως 11 1 2 8 7 18 -11 5

8ος όμιλος (12η αγωνιστική)

Πανακρωτηριακός-Ατσαλένιος  1-0

ΑΟ Πόρου-Γιούχτας  3-4

ΑΟ Επισκοπής-Ρεθυμνιακός  6-0

Ηρόδοτος-ΑΟ Αγίου Νικολάου  1-1

Ρεπό: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟ Επισκοπής 11 8 3 0 24 7 17 27
2 Ηρόδοτος 11 6 3 2 16 8 8 21
3 Γιούχτας 10 6 2 2 18 11 7 20
4 Πανακρωτηριακός 11 4 3 4 15 12 3 15
5 ΑΟ Αγίου Νικολάου 11 4 1 6 13 16 -3 13
6 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 10 3 2 5 11 15 -4 11
7 Ρεθυμνιακός 11 3 2 6 12 22 -10 11
8 Ατσαλένιος 11 2 4 5 10 15 -5 10
9 ΑΟ Πόρου 10 1 2 7 8 21 -13 5