Την νίκη με σκορ 1-2 πέτυχε ο Απόλλων Λάρισας στα Χανιά και φεύγει με τους τρεις βαθμούς από το νησί.

Τα Χανιά αυτοκτόνησαν στην αναμέτρηση με τον Απόλλωνα Λάρισας. Παρότι βρέθηκαν να επικρατούν 1-0 μέχρι το 85′, τελικά ηττήθηκαν με 1-2 από τους Θεσσαλούς, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Super League 2.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου από εξαιρετική προσπάθεια και σέντρα του Τζιώρα και απομάκρυνση αμυντικού, ο Κάσσος με δυνατό πλασέ σκοράρε για το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 86′. Από σουτ του Ναζίμ στο δοκάρι, ο Λίταινας πήρε το ριμπάουντ και ισοφάρισε με πλασέ.

Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ήρθε και η ολική ανατροπή. Από μπαλιά του Μπαστακού, ο Τασιούλης με πλασέ βρήκε δίχτυα για το 1-2.

Συνθέσεις:

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Σελινιωτάκης, Σωτηράκος, Κάσσος, Παπαχρήστος (72′ Ουνγιαλίδης), Μουμίν, Παναγιωτούδης (65′ Χύσι)), Λεοζίνιο (82′ Αρναρέλλης), Κουσκουνάς, Τζιώρας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Κουρτεσιώτης (85′ Τασιούλης), Σουλιώτης, Καρρίκι, Σκούπρα, Λίταινας, Χατζής, Ναζίμ, Σιφναίος, Γκουστάβο (41′ Καμπέρης), Μπαστακός.

Διαιτητής: Χρ. Βεργέτης (Αρκαδίας). Βοηθοί: Δ. Βεργέτης (Αρκαδίας), Κύριος (Αρκαδίας)