betarades_630

Μετά τη διακοπή των διοργανώσεων για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, το Champions League παίρνει ξανά τη θέση του στην καθημερινότητα με τη διεγαγωγή της 3ης αγωνιστικής.

Το μεγάλο ντέρμπι είναι αυτό που διεξάγεται την Τετάρτη στο «Καμπ Νου» ανάμεσα στην Μπαρτσελόνα και την Μάντσεστερ Σίτι, όμως απόψε υπάρχουν εξίσου ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις.

Στον 5ο όμιλο όλα κυλούν σε ένα τεντωμένο σχοινί. Η Λεβερκούζεν υποδέχεται την Τότεναμ και η ΤΣΣΚΑ Μόσχας την Μονακό, με τις τέσσερις ομάδες να έχουν ίδιες πιθανότητες πρόκρισης.

Αντίθετα στον 6ο όμιλο, υπάρχουν δύο καυτά φαβορί. Η Ρεάλ Ρεάλ Μαδρίτης αναζητεί ένα ξέσπασμα επί της Λέγκια μετά την ισοπαλία με την Ντόρτμουντ ενώ την ίδια ώρα οι Γερμανοί θα αναζητήσουν νίκη για την πρωτιά, στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Σπόρτινγκ.

Η Λέστερ στον 7ο όμιλο έχει αποκτήσει προβάδισμα μετά τις δύο νίκες στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές και σήμερα υποδέχεται την Κοπεγχάγη ενώ η Μπριζ υποδέχεται την Πόρτο παίζοντας το τελευταίο της χαρτί για να διατηρήσει ελπίδες πρόκρισης.

Στον 8ο όμιλο, η Γιουβέντους θα προσπαθήσει να καλύψει το χαμένο έδαφος από την εντός έδρας ισοπαλία με την Σεβίλλη, παίρνοντας τη νίκη στη Γαλλία επί της Λιόν ενώ στην Ανδαλουσία, η ομάδα του Χόρχε Σαμπάολι υποδέχεται την Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Τρίτης:

Λεβερκούζεν-Τότεναμ 21:45 OTE Sport 1
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μονακό 21:45 OTE Sport 8
Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Ντόρτμουντ 21:45 OTE Sport 5
Ρεάλ Μαδρίτης-Λέγκια 21:45 OTE Sport 3
Λέστερ-Κοπεγχάγη 21:45 OTE Sport 6
Μπριζ-Πόρτο 21:45 OTE Sport 3 (23:45)
Λιόν-Γιουβέντους 21:45 OTE Sport 4
Σεβίλλη-Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Τετάρτης:

Μπαρτσελόνα-Μάντσεστερ Σίτι
Ντιναμό Κιέβου-Μπενφίκα
Νάπολι-Μπεσίκτας
Παρί Σεν Ζερμέν-Βασιλεία
Άρσεναλ-Λουντογκόρετς
Σέλτικ -Γκλάντμπαχ
Ροστόφ-Ατλέτικο Μαδρίτης
Μπάγερν Μονάχου-Aϊντχόφεν

Η βαθμολογία:

# Γκρούπ Α ΑΓ Ν Ι Η Γ Β
1. Παρί Σεν Ζερμέν 2 1 1 0 4:2 4
2. Άρσεναλ 2 1 1 0 3:1 4
3. Λουντόγκορετς 2 0 1 1 2:4 1
4. Βασιλεία 2 0 1 1 1:3 1
# Γκρούπ Β ΑΓ Ν Ι Η Γ Β
1. Νάπολι 2 2 0 0 6:3 6
2. Μπεσίκτας 2 0 2 0 2:2 2
3. Ντινάμο Κιέβου 2 0 1 1 2:3 1
4. Μπενφίκα 2 0 1 1 3:5 1
# Γκρούπ C ΑΓ Ν Ι Η Γ Β
1. Μπαρτσελόνα 2 2 0 0 9:1 6
2. Μάντσεστερ Σίτι 2 1 1 0 7:3 4
3. Σέλτικ 2 0 1 1 3:10 1
4. Γκλάντμπαχ 2 0 0 2 1:6 0
# Γκρούπ D ΑΓ Ν Ι Η Γ Β
1. Ατλέτικο Μαδρίτης 2 2 0 0 2:0 6
2. Μπάγερν Μονάχου 2 1 0 1 5:1 3
3. PSV Αϊντχόφεν 2 0 1 1 2:3 1
4. Ροστόφ 2 0 1 1 2:7 1
# Γκρούπ E ΑΓ Ν Ι Η Γ Β
1. Μονακό 2 1 1 0 3:2 4
2. Τότεναμ 2 1 0 1 2:2 3
3. Μπάγερ Λεβερκούζεν 2 0 2 0 3:3 2
4. ΤΣΣΚΑ Μόσχας 2 0 1 1 2:3 1
# Γκρούπ F ΑΓ Ν Ι Η Γ Β
1. Μπορούσια Ντόρτμουντ 2 1 1 0 8:2 4
2. Ρεάλ Μαδρίτης 2 1 1 0 4:3 4
3. Σπόρτινγκ 2 1 0 1 3:2 3
4. Λέγκια Βαρσοβίας 2 0 0 2 0:8 0
# Γκρούπ G ΑΓ Ν Ι Η Γ Β
1. Λέστερ 2 2 0 0 4:0 6
2. Κοπεγχάγη 2 1 1 0 5:1 4
3. Πόρτο 2 0 1 1 1:2 1
4. Μπριζ 2 0 0 2 0:7 0
# Γκρούπ H ΑΓ Ν Ι Η Γ Β
1. Γιουβέντους 2 1 1 0 4:0 4
2. Σεβίλλη 2 1 1 0 1:0 4
3. Λυών 2 1 0 1 3:1 3
4. Ντιναμό Ζάγκρεμπ 2 0 0 2 0:7 0