Ο Οικονόμος Τσαριτσάνης βρέθηκε από νωρίς να χάνει από τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας χάρη σε γκολ του Κατσαμάγκα (12′) ωστόσο η ομάδα του Κώστα Κατσάρα βρήκε τα ψυχικά αποθέματα στο τέλος και με γκολ του Τσάτσου (85′) πήρε τον βαθμό και διατηρήθηκε πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Tα αποτελέσματα στον 4ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής:

ΑΟ Σελλάνων – ΓΣ Αλμυρού 1-0 
Απόλλων Μακρυχωρίου – Νίκη Βόλου 0-2 
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1 
Αστέρας Ιτέας – ΑΟ Στυλίδας 2-0 
ΑΣ Μετέωρα – Φωκικός 0-0
Ολυμπιακός Βόλου – Θησέας Αγριάς 2-0 
Πιερικός – Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α.

Το πανόραμα της Γ’ Εθνικής:

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου-Αετός Ορφανού 2-1
Άρης Αβάτου-Κεραυνός Πέρνης 2-0
Αλέξανδρος Κιλκίς-Εθνικός Σιδηροκάστρου 0-0
Πανσερραϊκός-Καβάλα 1-0
ΑΕ Καλαμπακίου-ΠΑΟ Κοσμίου 0-0
Νέστος Χρυσούπολης-Ασπίδα Ξάνθης 4-0
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Ορφέας Ξάνθης 0-0

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων-Άρης Παλαιοχωρίου 1-4
Βέροια-Αλμωπός Αριδαίας 1-0
Ολυμπιακός Κυμίνων-ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0
Μελιτέας Μελίτης-ΠΟ Τρίγλιας 2-3
Αγροτικός Αστέρας-Ερμής Αμυνταίου 2-2
Εδεσσαϊκός-Μακεδονικός 2-1
ΑΣ Γιαννιτσά-Νίκη Αγκαθιάς 0-0

3ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφα-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α
Αχέρων Καναλακίου-Θεσπρωτός 0-0
Γρεβενά Αερατά-ΑΕ Λευκίμμης 0-4
Μακεδονικός Σιάτιστας-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-0
Σούλι Παραμυθιάς-Κρόνος Αργυράδων 0-1
Θρίαμβος Σερβιανών-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 2-1

Ρεπό: Ναυπακτιακός Αστέρας

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά-Εθνικός 0-1
Ιωνικός-ΑΕ Νέαπολης 5-0
ΑΟ Επίσκοπης-Αμπελακιακός 1-1
ΑΟ Παλαιόχωρας-Κερατσίνι 1-1
ΟΦ Ιεράπετρας-Γιούχτας 0-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Προοδευτική 1-1

Ρεπό: Ατσαλένιος

6ος όμιλος

Νίκη Τραγανού-Ιάλυσος 0-2
Φοίβος Κρεμαστής-Παλληνιακός 0-1
Διαγόρας-Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-0
Πανμοβριακός-Αχαρναϊκός 1-1
Θύελλα Ραφήνας-Παναιγιάλειος 4-0
Αστέρας Αμαλιάδας-ΠΑΟ Βάρδας 0-4

Ρεπό: Πανηλειακός

7ος όμιλος – 15η αγωνιστική

Πανθηραϊκός-Αιγάλεω 0-0
Χαλκίδα-Ηλυσιακός  0-1
Χαραυγιακός-Απόλλων Ερέτριας 1-1
Κόρινθος-Καλλιθέα 3-3
Άγιοι Ανάργυροι-Θύελλα Καμαρίου 1-1
Άγιος Ιερόθεος-Αιολικός 2-1

8ος όμιλος

ΑΟ Υπάτου-ΑΟ Κατασταρίου 2-0
Παναργειακός-Καλαμάτα 0-1
Ασπρόπυργος-ΑΕ Πελλάνας 1-0
Ερμιονίδα-Πάμισος 4-0
Αστέρας Βλαχιώτη-Ένωση Λέρνας 1-0
Αμβρυσσέας Διστόμου-Μανδραϊκός 3-0
ΑΟ Εικοσιμίας-Παναρκαδικός 0-1