Την ήττα με σκορ 3-0 δέχθηκε η ΑΕΛ Κ19 στο στάδιο Αλκαζάρ από την ομάδα του Ατρομήτου πληρώνοντας ένα ακόμη… κακό πρώτο ημίχρονο καθώς δέχτηκε τρία τέρματα σε 35 λεπτά με το παιχνίδι να θυμίζει αρκετά αυτό στο Κορωπί με τον Παναθηναϊκό μερικές μέρες πριν…

Το σκορ άνοιξε ο Ζούνης στο 11ο λεπτό με δυνατό σουτ, ενώ ο Τσακίρης στο 24′ με κεφαλιά διπλασίασε το προβάδισμα του Ατρομήτου. Το τελικό 0-3 για την ομάδα του Περιστερίου διαμόρφωσε ο Τριμμάτης στο 35′ με όμορφο σουτ.

Συνθέσεις

ΑΕΛ: Μυσιρλής, Δημητρακούδης, Μαλούσι, Μαλάκος, Δάκτυλας (75′ Ζαχαράκης), Μπάμης, Διγκόζης (46′ Χαλάτσης), Βαφειάδης (46′ Καμπέρης), Μουξιός, Πινακάς, Φουρκιώτης Χ.

Ατρόμητος: Ιωαννίδης, Νταούλιας (87′ Δαχτυλίδης), Αθανασίου, Ανδριόπουλος, Βιταλιώτης, Ξενοπανάγος, Χριστόπουλος, Τσακίρης (65′ Πολίτης), Τριμάτης, Ρούμις (81′ Νητσιάκης), Ζούνις.