Στις 18 Δεκεμβρίου, η Super League είχε ανακοινώσει το πρόγραμμα για τα παιχνίδια από την 16η ως την 20η αγωνιστική με ημερομηνίες και ώρες των αγώνων.

Για την 16η αγωνιστική που θα διεξαχθεί το τριήμερο 12-14 Ιανουαρίου, δεν θα υπάρξει καμία διαφοροποίηση σύμφωνα με ενημέρωση από την διοργανώτρια αρχή του πρωταθλήματος, ενώ μένει να αποφασίσει το Δ.Σ. της Λίγκας πότε θα γίνει εμβόλιμα η 15η αγωνιστική, η τελευταία του πρώτου γύρου. Δεν αποκλείεται να γίνει και το παρακάτω Σαββατοκύριακο, αλλά αυτό είναι κάτι που θα αποφασιστεί από τις ομάδες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής:

ΗΜ/ΝΙΑΩΡΑΑΓΩΝΑΣΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 12/01/201917:15Α.Ε.Λ. – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣAEL FC ΑΡΕΝΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 12/01/201919:00ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 12/01/201919:30Ο.Φ.Η. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣΓΗΠΕΔΟ Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 13/01/201917:15ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 13/01/201919:00ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Α.Ο. ΞΑΝΘΗΟ.Α.Κ.Α.
ΚΥΡΙΑΚΗ 13/01/201919:30ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – Π.Α.Ο.Κ.ΓΗΠΕΔΟ «ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ»
 
ΔΕΥΤΕΡΑ 14/01/201919:00ΑΡΗΣ – ΠΑΣ ΛΑΜΙΑΓΗΠΕΔΟ ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 14/01/201919:30ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Α.Ε.Κ.ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ «ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ»

Επιπροσθέτως, η Λίγκα ανακοίνωσε εκ νέου και το πρόγραμμα ως και την 20η αγωνιστική, όμως θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε το πότε θα μπει εμβόλιμα η 15η αγωνιστική. Αν θα είναι δηλαδή μετά την 11η Φεβρουαρίου, όταν και ολοκληρώνεται η 20η αγωνιστική ή αν θα μπει στο ενδιάμεσο, οπότε θα έχουμε διαφοροποίηση στον προγραμματισμό των αγώνων.

Τα υπόλοιπα παιχνίδια του προγράμματος:

Πρόγραμμα 17ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑΩΡΑΑΓΩΝΑΣΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 19/01/201917:15ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ «ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ»
ΣΑΒΒΑΤΟ 19/01/201919:00ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ«Γ. ΚΑΜΑΡΑΣ» ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 19/01/201919:30Π.Α.Ο.Κ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 20/01/201915:00Ο.Φ.Η. – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣΓΗΠΕΔΟ Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 20/01/201917:15Α.Ε.Λ. – ΑΡΗΣAEL FC ARENA
ΚΥΡΙΑΚΗ 20/01/201919:00Α.Ο. ΞΑΝΘΗ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝΞΑΝΘΗ ARENA
ΚΥΡΙΑΚΗ 20/01/201919:30Α.Ε.Κ. – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣΟ.Α.Κ.Α.
 
ΔΕΥΤΕΡΑ 21/01/201919:00ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣΔ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
Πρόγραμμα 18ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑΩΡΑΑΓΩΝΑΣΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 26/01/201917:15ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ «ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ»
ΣΑΒΒΑΤΟ 26/01/201919:00ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – Α.Ο. ΞΑΝΘΗΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 26/01/201919:30ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – Α.Ε.Κ.ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/01/201915:00ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΑΡΗΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/01/201916:00ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝΔ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/01/201917:15Π.Α.Ο.Κ. – Ο.Φ.Η.ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/01/201919:00ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Α.Ε.Λ.Ο.Α.Κ.Α.
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/01/201919:30ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΓΗΠΕΔΟ «ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ»
Πρόγραμμα 19ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑΩΡΑΑΓΩΝΑΣΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 02/02/201917:15Α.Ε.Λ. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝAEL FC ARENA
ΣΑΒΒΑΤΟ 02/02/201919:00ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣΔ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 02/02/201919:30ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣΣΤΑΔΙΟ «Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ»
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 03/02/201915:00Ο.Φ.Η. – Α.Ο. ΞΑΝΘΗΓΗΠΕΔΟ Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 03/02/201916:00ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ«Γ. ΚΑΜΑΡΑΣ» ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 03/02/201917:15ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 03/02/201919:00ΑΡΗΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΓΗΠΕΔΟ ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 03/02/201919:30Α.Ε.Κ. – Π.Α.Ο.Κ.Ο.Α.Κ.Α.
Πρόγραμμα 20ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑΩΡΑΑΓΩΝΑΣΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 09/02/201917:15ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 09/02/201919:00Α.Ο. ΞΑΝΘΗ – ΠΑΣ ΛΑΜΙΑΞΑΝΘΗ ARENA
ΣΑΒΒΑΤΟ 09/02/201919:30ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ «ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ»
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 10/02/201915:00Α.Ε.Κ. – Ο.Φ.Η.Ο.Α.Κ.Α.
ΚΥΡΙΑΚΗ 10/02/201919:00ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΚΥΡΙΑΚΗ 10/02/201919:30Π.Α.Ο.Κ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
 
ΔΕΥΤΕΡΑ 11/02/201919:00ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – Α.Ε.Λ.ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ 11/02/201919:30ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΡΗΣΓΗΠΕΔΟ «ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ»