Σε λίγη ώρα ο Απόλλων Λάρισας αντιμετωπίζει την Δόξα Δράμας σε ένα ματς όπου ξεχωρίζει στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Football League.

Η ομάδα της Λάρισας είναι η έκπληξη της εκκίνησης του πρωταθλήματος και η αντίστοιχη της Δράμας είναι ο σύλλογος που φέτος έχει τον πήχη ψηλά και φιλοδοξεί στο να επιστρέψει στα μεγάλα σαλόνια.

Ο Απόλλων Λάρισας είναι στην κορυφή της βαθμολογίας ως η μοναδική αήττητη ομάδα έως τώρα στο πρωτάθλημα, ενώ η Δόξα Δράμας προέρχεται από νίκη ενάντια στον Αιγινιακό και ισοπαλία απέναντι στην Παναχαϊκή.

Διαιτητής της συνάντησης ορίστηκε ο Κωνσταντίνος Περράκης από την ΕΠΣ Αθηνών, βοηθός ο Νικόλαος Τσιλίκας από την ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας και ο συντοπίτης του Άγγελος Κολιάκος, ενώ τέταρτος ορίστηκε ο Δημήτριος Θεοχάρης της ΕΠΣ Θεσσαλίας

To πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής της Football League:

Σάββατο 8 Δεκεμβρίου
Εργοτέλης – Κέρκυρα 1-2
Κυριακή 9 Δεκεμβρίου
Βόλος – Πλατανιάς (14:00, Δημ. Νεάπολης)
ΑΟΧ Κισσαμικός – Αιγινιακός (14:30, Δημ. Περιβολίων)
Αήττητος Σπάτων – Σπάρτη (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάτων)
Ηρακλής – Καραϊσκάκης Άρτας (15:00, Καυτανζόγλειο Στάδιο)
Τρίκαλα – Ηρόδοτος (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Φιλιππούπολης)
Παναχαϊκή – Απόλλων Πόντου (15:00, Γήπεδο Αγυιάς)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

# Ομάδα ΑΓ N Ι H ΓKOΛ ΒΑΘ.
1. Απόλλων Λάρισας 7 6 1 0 15:4 19
2. Βόλος 7 5 1 1 17:5 16
3. Α.Ο.Κ. Κέρκυρα 8 5 1 2 9:4 16
4. Πλατανιάς 7 4 3 0 8:3 15
5. Εργοτέλης 7 4 2 1 12:5 14
6. Ηρόδοτος 7 4 0 3 7:6 12
7. Δόξα Δράμας 7 3 2 2 11:11 11
8. Ηρακλής 7 3 1 3 11:7 10
9. Παναχαΐκή 7 2 4 1 6:5 10
10. Απόλλων Πόντου 7 2 1 4 4:9 7
11. ΑE Καραϊσκάκης Άρτας 7 2 1 4 5:11 7
12. Α.Ο. Χανιά Κισσαμικός 7 1 2 4 5:8 5
13. Σπάρτη 7 1 2 4 5:11 5
14. Αήττητος Σπάτων 7 1 2 4 4:10 5
15. Τρίκαλα 7 1 0 6 4:12 3
16. Αιγινιακός 7 0 3 4 7:18 3

Η επόμενη αγωνιστική:

Σάββατο 15 Δεκεμβρίου
Ηρόδοτος – Βόλος (15:00)
Δόξα Δράμας – Ηρακλής (15:00 ΕΡΤ3)
Κέρκυρα – Τρίκαλα (15:00)
Αιγινιακός – Εργοτέλης (15:00)
Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 
Σπάρτη – Πλατανιάς (15:00 ΕΡΤ3)
Καραϊσκάκης Άρτας – Αήττητος Σπάτων (15:00)
Απόλλων Πόντου – Απόλλων Λάρισας (15:00)
ΑΟΧ Κισσαμικός – Παναχαϊκή (15:00)