Νίκη για την ΕΑΛ και ήττα για την Ελασσόνα ήταν ο απολογισμός των εκπροσώπων του Νομού Λάρισας στον Β’ όμιλο της Α2 βόλεϊ Γυναικών.

Η ΕΑΛ έκαμψε εύκολα την αντίσταση της Δράμας με 3-0 σετ σε αγώνα που διεξήχθη χθες στο 1ο Λύκειο Λάρισας με την ομάδα του Βασίλη Παπαδημητρίου να σημειώνει την 3η της νίκη στο πρωτάθλημα.

Αν και ανταγωνιστικά τα κορίτσια του Βάιου Παναγιώτου της ΓΣΕ Ελασσόνας, δεν κατάφεραν να πάρουν βαθμό ή βαθμούς με αντίπαλο την ομάδα των Ιωαννίνων εντός έδρας. Η ομάδα της Ελασσόνας προηγήθηκε με 1-0 σετ ωστόσο σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με το σκορ κοντά ηττήθηκε με 1-3.

To πρόγραμμα της  7ης αγωνιστικής
Σάββατο 17 Νοεμβρίου
ΓΣΓ Νίκη Αλεξ. – ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων 3-2 (20-25, 23-25, 26-24, 25-18, 16-14), Διαιτητές: Μαρκάτσας, Παπαχρήστου.
ΕΑ Λαρίσης – ΓΣ Δράμας 3-0 (25-15, 25-14, 25-16), Διαιτητές: Κατσιούλης, Παπαγεωργίου Αχ.
ΓΣ Ένωση Ελασσόνας – ΑΣ Γιάννενα 1-3 (29-27, 22-25, 22-25, 17-25), Διαιτητές: Χλώρος, Χουλιαρόπουλος.
ΑΟ Καβάλας – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 0-3 (16-25, 18-25, 19-25), Διαιτητές: Κωστόπουλος, Κυριακίδης.
Κυριακή 18 Νοεμβρίου

18.00: ΑΣΚ Λαγκαδάς – ΕΟ Σταυρούπολης, Διαιτητές: Τσιούλα, Μαλακίδης.

19.00: ΜΑΣ Νέα Γενεά – ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση, Διαιτητές: Μπουγιούκας Κ., Μπέλλος Ι.