Ρίχνεται στη μάχη του Κυπέλλου ο Απόλλων Λάρισας ο οποίος ετοιμάζεται για το πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς το οποίο θα διεξαχθεί σήμερα στην έδρα του Θεσπρωτού (16/9, 16:30) για την Γ’ φάση του κυπέλλου Ελλάδας.

Ο αγώνας είναι νοκ άουτ με τους παίκτες του Μαρσέλο Τροΐζι να γνωρίζουν πως είναι ένα ματς πως πρέπει να «καθαρίσουν» από νωρίς προκειμένου να βρεθούν στην 4η φάση της διοργάνωσης.

Η αποστολή του Απόλλωνα απαρτίζεται από τους εξής: Κουτογλίδης, Μαντζάρης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Κοντοές, Σουλιώτης, Χατζής, Μαρκολίνο, Λούκας Ράμος, Λίταινας, Καμπέρης, Λουκάο, Βαγενάς, Κοντοθανάσης, Αγιώτης, Γαρυφαλλόπουλος, Τασιούλης, Τσακυργιάννης.

Αντίπαλος μία ομάδα Γ’ Εθνικής η οποία ξεπέρασε τα εμπόδια του Αστέρα Ιτέας και της Αναγέννησης Πλαγιάς για να φτάσει σε αυτό το σημείο της διοργάνωσης. Τεχνικός ο Δημήτρης Μουρούτης που γνωρίζει πως είναι ματς που οι παίκτες του πρέπει να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό για να πραγματοποιήσουν την έκπληξη.

Η αποστολή του Θεσπρωτού απαρτίζεται από τους: Κωνσταντάκος, Πάντος, Κατσέλης, Σταυρίδης, Μπέρτσος, Κωνσταντίνου Ε., Κωνσταντίνου Β., Σουλιώτης, Πανταζής, Μητσέλος, Μπικας, Γώγος, Πέντσας, Γκόλιας, Φούντζουλας, Ρούμπης, Λάμπρου, Χατζίου, Ευθυμίου, Λαγός, Τσάνης, Παπαδόπουλος και Γιαννούλης.

Διαιτητής της συνάντησης ορίστηκε ο Ζαμπάλας (Ηπείρου) με βοηθούς τους Θανασιά και Λιόντο (Ηπείρου).

Σε περίπτωση πρόκρισης ο Απόλλωνας μπαίνει στους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας οι οποίοι θα συγκροτηθούν από τους 16 νικητές αυτής της φάσης μαζί με τις 16 ομάδες της Super League (σύνολο 32) όπου θα απαρτίζονται από 8 ομίλους των 4 ομάδων. H κλήρωση για τους αγώνες της 4ης Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος περιόδου 2018-2019, θα διεξαχθεί την Τρίτη 18.09.2018 και ώρα 12:00 στα γραφεία της ΕΠΟ.

ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Αντίμαχος – Βόλος 0-2

11:00 Θύελλα Καμαρίου – Σπάρτη

16:30 Ερμής Αμυνταίου – Εργοτέλης

16:30 Εθνικός – Ηρακλής

16:30 Τηλυκράτης – Αήττητος Σπάτων

16:30 Θεσπρωτός – Απόλλων Λάρισας

16:30 ΑΟ Καρδίας – Απόλλων Πόντου

16:30 Κόρινθος 2006 – Παναχαϊκή

16:30 ΟΦ Ιεράπετρας – Καραϊσκάκης Άρτας

16:30 Απόλλων Παραλιμνίου – Αιγινιακός

16:30 Ερμιονίδα – Κισσαμικός

16:30 ΑΣ Γιαννιτσά – Τρίκαλα

18:30 Άρης Αβάτου – Πλατανιάς

18:30 Νίκη Βόλου – Δόξα Δράμας