Ξεκίνημα με δυο δυνατές αναμετρήσεις για τον Οικονόμο Τσαριτσάνης που στην πρεμιέρα θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό Βόλου στο «Γ. Μητσιμπόνας» και την 2η αγωνιστεί θα κοντραριστεί με την Αναγέννηση Καρδίτσας στην γειτονική πόλη.

Αναλυτικά η κλήρωση του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής:
1η (30/9) – 14η αγωνιστική (13/1)
ΑΟ Σελλάνων – ΑΟ Στυλίδας
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Φωκικός
Νίκη Βόλου – Θησέας Αγριάς
ΓΣ Αλμυρού – Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Μακρυχωρίου – Πιερικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ολυμπιακός Βόλου
Αστέρας Ιτέας – ΑΣ Μετέωρα
2η (7/10) – 15η αγωνιστική (20/1)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – ΑΟ Σελλάνων
ΑΟ Στυλίδας – Νίκη Βόλου
Φωκικός – ΓΣ Αλμυρού
Θησέας Αγριάς – Απόλλων Μακρυχωρίου
Αναγέννηση Καρδίτσας – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Πιερικός – Αστέρας Ιτέας
Ολυμπιακός Βόλου – ΑΣ Μετέωρα
3η (14/10) – 16η αγωνιστική (27/1)
ΑΟ Σελλάνων – Νίκη Βόλου
ΓΣ Αλμυρού – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Απόλλων Μακρυχωρίου – ΑΟ Στυλίδας
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Φωκικός
Αστέρας Ιτέας – Θησέας Αγριάς
ΑΣ Μετέωρα – Αναγέννηση Καρδίτσας
Ολυμπιακός Βόλου – Πιερικός
4η (21/10) – 17η αγωνιστική (3/2)
ΓΣ Αλμυρού – ΑΟ Σελλάνων
Νίκη Βόλου – Απόλλων Μακρυχωρίου
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΑΟ Στυλίδας – Αστέρας Ιτέας
Φωκικός – ΑΣ Μετέωρα
Θησέας Αγριάς – Ολυμπιακός Βόλου
Αναγέννηση Καρδίτσας – Πιερικός
5η (27/10) – 18η αγωνιστική (10/2)
ΑΟ Σελλάνων – Απόλλων Μακρυχωρίου
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΓΣ Αλμυρού
Αστέρας Ιτέας – Νίκη Βόλου
ΑΣ Μετέωρα – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Ολυμπιακός Βόλου – Α Ο Στυλίδας
Πιερικός – Φωκικός
Αναγέννηση Καρδίτσας – Θησέας Αγριάς
6η (4/11) – 19η αγωνιστική (17/2)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΟ Σελλάνων
Απόλλων Μακρυχωρίου – Αστέρας Ιτέας
ΓΣ Αλμυρού – ΑΣ Μετέωρα
Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Πιερικός
ΑΟ Στυλίδας – Αναγέννηση Καρδίτσας
Φωκικός – Θησέας Αγριάς
7η (11/11) – 20ή αγωνιστική (24/2)
ΑΟ Σελλάνων – Αστέρας Ιτέας
ΑΣ Μετέωρα – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Μακρυχωρίου
Πιερικός – ΓΣ Αλμυρού
Αναγέννηση Καρδίτσας – Νίκη Βόλου
Θησέας Αγριάς – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Φωκικός – ΑΟ Στυλίδας
8η (18/11) – 21η αγωνιστική (3/3)
ΑΣ Μετέωρα – ΑΟ Σελλάνων
Αστέρας Ιτέας – Ολυμπιακός Βόλου
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Πιερικός
Απόλλων Μακρυχωρίου – Αναγέννηση Καρδίτσας
ΓΣ Αλμυρού – Θησέας Αγριάς
Νίκη Βόλου – Φωκικός
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – ΑΟ Στυλίδας
9η (25/11) – 22η αγωνιστική (17/3)
ΑΟ Σελλάνων – Ολυμπιακός Βόλου
Πιερικός – ΑΣ Μετέωρα
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αστέρας Ιτέας
Θησέας Αγριάς – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Φωκικός – Απόλλων Μακρυχωρίου
ΑΟ Στυλίδας – ΓΣ Αλμυρού
Νίκη Βόλου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
10η (2/12) – 23η αγωνιστική (24/3)
Πιερικός – ΑΟ Σελλάνων
Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας
ΑΣ Μετέωρα – Θησέας Αγριάς
Αστέρας Ιτέας – Φωκικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΟ Στυλίδας
Απόλλων Μακρυχωρίου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
ΓΣ Αλμυρού – Νίκη Βόλου
11η (9/12) – 24η αγωνιστική (31/3)
ΑΟ Σελλάνων – Αναγέννηση Καρδίτσας
Θησέας Αγριάς – Πιερικός
Φωκικός – Ολυμπιακός Βόλου
ΑΟ Στυλίδας – ΑΣ Μετέωρα
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Αστέρας Ιτέας
Νίκη Βόλου – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Απόλλων Μακρυχωρίου – ΓΣ Αλμυρού
12η (16/12) – 25η αγωνιστική (7/4)
Θησέας Αγριάς – ΑΟ Σελλάνων
Αναγέννηση Καρδίτσας – Φωκικός
Πιερικός – ΑΟ Στυλίδας
Ολυμπιακός Βόλου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
ΑΣ Μετέωρα – Νίκη Βόλου
Αστέρας Ιτέας – ΓΣ Αλμυρού
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Απόλλων Μακρυχωρίου
13η (6/1) – 26η αγωνιστική (14/4)
ΑΟ Σελλάνων – Φωκικός
ΑΟ Στυλίδας – Θησέας Αγριάς
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Αναγέννηση Καρδίτσας
Νίκη Βόλου – Πιερικός
ΓΣ Αλμυρού – Ολυμπιακός Βόλου
Απόλλων Μακρυχωρίου – ΑΣ Μετέωρα
Αστέρας Ιτέας – Οικονόμος Τσαριτσάνης