Ο 38χρονος, (γεννημένος στις 7/4/1980) διεθνής ρέφερι, Γιώργιος Κομίνης, από το Ένωση Θεσπρωτίας κλήθηκε να διαιτητεύσει την εντός έδρας αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Παναθηναϊκό, που θα γίνει την Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2018 στις 18:15 στο AEL FC ARENA.

Είναι η όγδοη του χρονιά στον πίνακα της Super League, είναι ιδιοκτήτης καφετέριας στην Ηγουμενίτσα, γεννημένος στα Γιάννενα αλλά είναι μεγαλωμένος στην Ηγουμενίτσα και αυτό θα είναι το πέμπτο ματς που σφυρίζει την ΑΕΛ έχοντας 2 νίκες και 2 ήττες στο παρελθόν οι «βυσσινί».

Ο Παναθηναϊκός έιναι μία από τις πιο συχνές ομάδες τις οποίες έχει κληθεί να σφυρίξει στην καριέρα του αυτή θα είναι η 22η αναμέτρηση που θα βρει το «τριφύλλι». Οι πράσινοι μετρούν 7 νίκες, 7 ισοπαλίες και 7 ήττες με αυτόν διαιτητή.

Βοηθοί του, ο Αντώνιος Σινιοράκης από τα Χανιά και ο Νικόλαος Πάγκαλος από την Ένωση Λασιθίου. Τέταρτος θα είναι ο Αναστάσιος Παπαπέτρου από την Ένωση Αθηνών (γνωστός από το αλησμόνητο ΑΕΛ-Πανσερραϊκος και το οφσάιντ από πλάγιο)
και τέλος παρατηρητής ορίστηκε ο Κωνσταντίνος Βλάχος από την Ε.Π.Σ. Γρεβενών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής Superleague και οι ορισμοί των διαιτητών
Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2018
18:15 ΟΦΗ-ΠΑΟΚ Novasports 1 HD
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Α’ βοηθός: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας)
Β’ βοηθός: Κων/νος Ψαρρής (Ζακύνθου)
4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)

19:00 Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα ΕΡΤ1 & ΕΡΤ HD
Διαιτητής: Γεώργιος Λάμπρου (Εύβοιας)
Α’ βοηθός: Κων/νος Κωνστάντιος (Εύβοιας)
Β’ βοηθός: Γεώργιος Γιαννίκος (Πειραιά)
4ος: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

20:30 ΑΕΚ-Πανιώνιος Novasports 2 HD
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)
Α’ βοηθός: Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών)
Β’ βοηθός: Μιχαήλ Καρσιώτης (Καστοριάς)
4ος: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2018
17:00 Ξάνθη-Παναιτωλικός ΕΡΤ1 & ΕΡΤ HD
Διαιτητής: Κων/νος Κοτσάνης (Δράμας)
Α’ βοηθός: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας)
Β’ βοηθός: Γεώργιος Χατζίκος (Δράμας)
4ος: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)

18:15 ΑΕΛ-Παναθηναϊκός Novasports 2 HD
Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Α’ βοηθός: Αντώνιος Σινιοράκης (Χανίων)
Β’ βοηθός: Νικόλαος Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών)

20:00 Ατρόμητος-Λαμία ΕΡΤ1 & ΕΡΤ HD
Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Α’ βοηθός: Πέτρος Πάτρας (Μακεδονίας)
Β’ βοηθός: Σταύρος Σίπκας (Σάμου)
4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)

20:30 Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης Novasports 1 HD
Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας)
Α’ βοηθός: Δημήτριος Γκάγκας (Λάρισας)
Β’ βοηθός: Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)
4ος: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας)

Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου (19:00)
19:00 Αρης-Λεβαδειακός ΕΡΤ1 & ΕΡΤ HD
Διαιτητής: Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου)
Α’ βοηθός: Ανδρέας Μεϊντάνας (Αχαΐας)
Β’ βοηθός: Θεόφιλος Μωυσιάδης (Ηπείρου)
4ος: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)