Ήττα για τον Απόλλωνα Λάρισας στο γήπεδο της Φιλιππούπολης κόντρα σε έναν πιο δυνατό αντίπαλο όπως ήταν η ομάδα της Λαμίας που αγωνίζεται στην Super League.Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 36′ με κεφαλιά ο Μπαράλες  ενώ προηγουμένως υπήρξαν δύο στιγμές για τους γηπεδούχους με τους Λουκάο (9′) και Τασιούλη (31′).

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και στο 47′ με ωραίο πλασέ ο Μαρκολινο έγραψε το 1-1.

Στο 69′ ο Δημούτσος έβαλε εκ νέου μπροστά στο σκορ τη Λαμία για το 1-2, ενώ στο 73ο λεπτό ο Μπούτνικ με σουτ έγραψε το 1-3.

Απόλλων Λάρισας (Μ. Τροΐζι): Κουτογλίδης, Σκούπρας, Κοντοές, Σουλιώτης, Κουρτεσιώτης, Λούκας, Χατζής, Ριμπερί, Μαρκολίνο, Λουκάο, Τασιούλης
Έπαιξαν και οι: Μαντζάρης, Κοντοθανάσης, Κακάμης, Βαγενάς, Γκουντρουμπής, Ταουσάνης, Γαρυφαλλόπουλος, Τσακυργιάννης, Αγιώτης, Μπιμάϊ, Καμπέρης, Ζαΐμι.

Λαμία (Μ. Χάβος): Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Βάντερσον, Δημούτσος, Μπλάζιτς, Καραγκούνης, Μαστούρ, Μπαράλες, Καραμάνος.
Έπαιξαν και οι: Μελίσσας, Πλιάτσικας, Καριππίδης, Παπαργυρίου, Ασίγκμπα, Σκόνδρας, Μπουλούλης, Οσμαν, Επστάιν, Τσούκαλος και Μπούντνικ.

Διαιτητές: Τσιοφλίκη, Μάνος, Δεδικούσης (Λάρισας)