Μετά από πολύωρη συνάντηση στα γραφεία της Λίγκας βγήκε το πρόγραμμα της Superleague το οποίο θα κάνει «σέντρα» το διήμερο 25 & 26 Αυγούστου.

Η ΑΕΛ στην πρεμιέρα αντιμετωπίζει τον Απόλλωνα Σμύρνης εκτός έδρας, ενώ ταξιδεύει στην Θεσσαλονίκη την δεύτερη αγωνιστική για να παίξει κόντρα στον Άρη.

Το πρώτο εντός έδρας ματς είναι με τον Παναθηναϊκό στο AEL FC ARENA.

Μετέπειτα έχει προγραμματιστεί το παιχνίδι με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και στην 5η αγωνιστική με τον Παναιτωλικό εντός έδρας.

Aναλυτικά η κλήρωση:

1η αγωνιστική:

Πανιώνιος – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Ατρόμητος
ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης
Ξάνθη – Παναθηναϊκός
ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα
Λαμία – Άρης
Ολυμπιακός – Λεβαδειακός
Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΛ

2η αγωνιστική

Παναιτωλικός – ΟΦΗ
Πανιώνιος – ΠΑΟΚ
Ατρόμητος – Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – Λαμία
Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα
Άρης – ΑΕΛ
Λεβαδειακός – Απόλλων Σμύρνης

3η αγωνιστική:
ΟΦΗ – ΠΑΟΚ
Ξάνθη – Παναιτωλικός
ΑΕΚ – Πανιώνιος
Λαμία  -Ατρόμητος
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΛ – Παναθηναϊκός
Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΣ Γιάννινα
Αρης – Λεβαδειακός

4η αγωνιστική:
Ξάνθη – ΟΦΗ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
Παναιτωλικός – Λαμία
Πανιώνιος – Ολυμπιακός
Ατρόμητος – ΑΕΛ
Αστέρας Τρίπολης – Απόλλων Σμύρνης
Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός
ΠΑΣ Γιάννινα – Αρης

5η αγωνιστική:
ΟΦΗ – ΑΕΚ
Λαμία – Ξάνθη
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
ΑΕΛ – Παναιτωλικός
Απόλλων Σμύρνης – Πανιώνιος
Λεβαδειακός – Ατρόμητος
Αρης – Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα

6η αγωνιστική:
Λαμία – ΟΦΗ
ΑΕΚ – Ολυμπιακός
Ξάνθη – ΑΕΛ
ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης
Παναιτωλικός – Λεβαδειακός
Πανιώνιος – Αρης
Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός

7η αγωνιστική
ΟΦΗ – Ολυμπιακός
ΑΕΛ – Λαμία
Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΚ
Λεβαδειακός – Ξάνθη
Αρης – ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός – Πανιώνιος
Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης

8η αγωνιστική
ΑΕΛ – ΟΦΗ
Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης
Λαμία – Λεβαδειακός
ΑΕΚ – Αρης
Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος  -Ατρόμητος

9η αγωνιστική
ΟΦΗ – Απόλλων Σμύρνης
Λεβαδειακός – ΑΕΛ
Αρης – Ολυμπιακός
ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ
Αστέρας Τρίπολης – Ξάνθη
Ατρόμητος – ΠΑΟΚ
Πανιώνιος – Παναιτωλικός

10η αγωνιστική
Λεβαδειακός – ΟΦΗ
Απόλλων Σμύρνης – Αρης
ΑΕΛ – ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
Λαμία – Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΚ – Ατρόμητος
Ξάνθη – Πανιώνιος
ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

 Το αναλυτικό πρόγραμμα της ΑΕΛ
1η Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΛ
2η Άρης-ΑΕΛ
3η ΑΕΛ-Παναθηναϊκός
4η Ατρόμητος-ΑΕΛ
5η ΑΕΛ-Παναιτωλικός
6η Ξάνθη-ΑΕΛ
7η ΑΕΛ-Λαμία
8η ΑΕΛ-ΟΦΗ
9η Λεβαδειακός-ΑΕΛ
10η ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα
11η Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ
12η ΑΕΛ-Πανιώνιος
13η ΠΑΟΚ-ΑΕΛ
14η ΑΕΛ-ΑΕΚ
15η Ολυμπιακός-ΑΕΛ
16η ΑΕΛ-Απόλλων Σμύρνης
17η ΑΕΛ-Άρης
18η Παναθηναϊκός-ΑΕΛ
19η ΑΕΛ-Ατρόμητος
20η Παναιτωλικός-ΑΕΛ
21η ΑΕΛ-Ξάνθη
22η Λαμία-ΑΕΛ
23η ΟΦΗ-ΑΕΛ
24η ΑΕΛ-Λεβαδειακός
25η ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΛ
26η ΑΕΛ-Αστέρας Τρίπολης
27η Πανιώνιος-ΑΕΛ
28η ΑΕΛ-ΠΑΟΚ
29η ΑΕΚ-ΑΕΛ
30η ΑΕΛ-Ολυμπιακός