Στις 9 Νοεμβρίου θα διεξαχθεί το πρώτο «αιώνιο» ντέρμπι της Euroleague.

Με βάση το πρόγραμμα που ανακοινώνει (σταδιακά) η Euroleague, ο Παναθηναϊκός θα υποδεχθεί στο ΟΑΚΑ τον Ολυμπιακό στις 9/11, ενώ η πρώτη «διαβολοβδομάδα» με τους διπλούς αγώνες θα ξεκινήσει πολύ νωρίς και συγκεκριμένα 16-19 Οκτωβρίου.

Το πρόγραμμα των δύο ελληνικών ομάδων:

1η Αγωνιστική 
Πέμπτη 11/10
Παναθηναϊκός-Μακάμπι 21:00
Παρασκευή 12/10
Χίμκι-Ολυμπιακός 20:00

2η Αγωνιστική 
Τρίτη 16/10
Μπάγερν-Παναθηναϊκός 21:30
Τετάρτη 17/10
Μπασκόνια-Ολυμπιακός 21:30

3η Αγωνιστική 
Πέμπτη 18/10
Παναθηναϊκός-Γκραν Κανάρια 21:00
Παρασκευή 19/10
Ολυμπιακός-Αρμάνι Μιλάνο 21:00

4η Αγωνιστική 
Πέμπτη 25/10
Ολυμπιακός-Μακάμπι 21:00
Παρασκευή 26/10
Παναθηναϊκός-Ζαλγκίρις 21:00

5η Αγωνιστική 
Πέμπτη 1/11
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ολυμπιακός 19:00
Παρασκευή 2/11
Μπουντούτσνοστ-Παναθηναϊκός 20:00

6η Αγωνιστική
Παρασκευή 9/11 (21:00)
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

7η Αγωνιστική 
Πέμπτη 15/11
Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε 21:00
Παρασκευή 16/11
Εφές-Παναθηναϊκός 19:30

8η Αγωνιστική 
Τρίτη 20/11
Μπάγερν-Ολυμπιακός 21:30
Τετάρτη 21/11
Παναθηναϊκός-Μπαρτσελόνα 21:00

9η Αγωνιστική 
Πέμπτη 22/11
Ολυμπιακός-Ρεάλ 21:00
Παρασκευή 23/11
Μπασκόνια-Παναθηναϊκός 21:30

10η Αγωνιστική 
Πέμπτη 29/11
Ολυμπιακός-Μπουντούτσνοστ 21:00
Παρασκευή 30/11
Χίμκι-Παναθηναϊκός 19:00

11η Αγωνιστική 
Πέμπτη 6/12
Ζαλγκίρις-Ολυμπιακός 20:00
Παρασκευή 7/12
Παναθηναϊκός-Φενέρμπαχτσε 21:30

12η Αγωνιστική 
Πέμπτη 13/12
Ολυμπιακός-Αναντολού Εφές 21:00
Παρασκευή 14/12
Παναθηναϊκός-Νταρουσάφακα 21:30

13η Αγωνιστική 
Τρίτη 18/12
Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός 22:00
Τετάρτη 19/12
Ρεάλ-Παναθηναϊκός 22:00

14η Αγωνιστική 
Πέμπτη 20/12
Ολυμπιακός-Γκραν Κανάρια 21:00
Παρασκευή 21/12
Παναθηναϊκός-Αρμάνι Μιλάνο 21:00

15η Αγωνιστική 
Πέμπτη 27/12
Νταρουσάφακα-Ολυμπιακός 19:15
Παρασκευή 28/12
Παναθηναϊκός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 21:00

16η αγωνιστική

Παρασκευή 4/1
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 21:00

17η αγωνιστική
Τρίτη 8/1
Ολυμπιακός – Μπασκόνια 21:00
Τετάρτη 9/1
Παναθηναϊκός – Μπάγερν 21:00

18η αγωνιστική
Πέμπτη 10/1
Ρεάλ – Ολυμπιακός 22:00
Παρασκευή 11/1
Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός 22

19η αγωνιστική

Πέμπτη 17/1
Ολυμπιακός – Χίμκι 21:00
Παρασκευή 18/1
Ζάλγκιρις – Παναθηναϊκός 20:00

20η αγωνιστική

Πέμπτη 24/1
Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός 19:30
Μακάμπι – Παναθηναϊκός 21:30

21η Αγωνιστική

Πέμπτη 31/1
Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα 21:00
Παρασκευή 1/2
Παναθηναϊκός – Αναντολού Εφές 21:30

22η Αγωνιστική

Πέμπτη 7/2
Μακάμπι – Ολυμπιακός 21:05
Παρασκευή 8/2
Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός 19:45

23η Αγωνιστική

Πέμπτη 21/2
Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός 19:30
Παρασκευή 22/2
Παναθηναϊκός – Χίμκι 21:00

24η Αγωνιστική

Πέμπτη 28/2
Γκραν Κανάρια – Παναθηναϊκός 22:00
Παρασκευή 1/3
Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ 21:30

25η Αγωνιστική

Πέμπτη 7/3
Νταρουσάφακα – Παναθηναϊκός 19:15
Παρασκευή 8/3
Μπούντουσνοστ – Ολυμπιακός 20:00

26η Αγωνιστική

Πέμπτη 14/3
Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός 21:45
Παρασκευή 15/4
ΤΣΣΚΑ – Παναθηναϊκός 19:00

27η Αγωνιστική

Τρίτη 19/3
Ολυμπιακός – Μπάγερν 21:00
Τετάρτη 20/3
Παναθηναϊκός – Μπασκόνια 21:00

28η Αγωνιστική

Πέμπτη 21/3
Γκραν Κανάρια – Ολυμπιακός 22:30
Παρασκευή 22/3
Αρμάνι Μιλάνο – Παναθηναϊκός 21:45

29η Αγωνιστική

Πέμπτη 28/3
Παναθηναϊκός – Ρεάλ 21:00
Παρασκευή 29/3
Ολυμπιακός – Ζάλγκιρις 21:30

30η Αγωνιστική

Πέμπτη 4/4
Παναθηναϊκός – Μπούντουσνοστ 21:00
Παρασκευή 5/4
Ολυμπιακός – Νταρουσάφακα 21:30