Ο Απόλλων Λάρισας ταξίδεψε σήμερα (10/3, 15:00) στις Σέρρες για να αντιμετωπίσει μία ιστορική ομάδα όπως είναι ο Πανσερραϊκός στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Football League και μπορεί να έχει, εν πολλοίς, σώσει την παρτίδα της παραμονής στην κατηγορία ωστόσο δεν είναι αδιάφορος.

Ο τεχνικός της ομάδας Νίκος Θεοδοσιάδης έκανε σαφές πως στόχος του συλλόγου είναι η νίκη σε κάθε παιχνίδι όπως επίσης και το ωραίο ποδόσφαιρο και αυτό θέλει να συνεχιστεί και στο προσεχές ματς.

Από την άλλη, ο Πανσερραϊκός βρίσκεται στο -6 από την σωτηρία και αυτό το ματς είναι must win και θα αντιμετωπιστεί ως τελικός για τα «λιοντάρια».

Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την Δημόσια τηλεόραση και θα ανοίξει την αυλαία μίας σημαντικής αγωνιστικής ημέρας όσον αφορά την μάχη της κορυφής και της ουράς.

To πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής της Football League:

Σάββατο 10 Μαρτίου
Πανσερραϊκός – Απόλλων Λάρισας (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Σερρών)
Κυριακή 11 Μαρτίου
ΟΦΗ – Τρίκαλα (15:00 ΕΡΤ3, «Θ. Βαρδινογιάννης»)
Δόξα Δράμας – Καλλιθέα (15:00, Γήπεδο Δόξας)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Πόντου (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
Παναιγιάλειος – Αιγινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
Βέροια – Αχαρναϊκός Δ.Δ.
Δευτέρα 12 Μαρτίου
Άρης – Εργοτέλης (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)
Σπάρτη – Καραϊσκάκης Άρτας (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
Τρίτη 13 Μαρτίου
ΑΟΧ Κισσαμικός – Παναχαϊκή (15:00 WEB TV, Γήπεδο Περιβολίων)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

# Ομάδα Αγ. Νικ. Ισ. Ητ. ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
1. Άρης  20 15 5 0 35:6 50
2. ΟΦΗ 20 15 3 2 44:8 48
3. Παναχαΐκή 20 13 4 3 27:10 43
4. Απόλλων Λάρισας 20 11 1 8 26:21 34
5. Δόξα Δράμας 20 9 7 4 27:15 34
6. Α.Ο.Χ. Κισσαμικός 19 10 4 5 28:17 34
7. ΑΕ Καραϊσκάκης 20 9 5 6 23:16 32
8. Απόλλων Πόντου 20 8 7 5 27:16 31
9. Τρίκαλα 20 8 7 5 16:12 31
10. Σπάρτη 20 7 4 9 14:18 25
11. Αιγινιακός 20 6 5 9 19:35 23
12. Εργοτέλης 20 6 5 9 24:27 23
13. Αναγέννηση Καρδίτσας 20 6 4 10 15:20 22
14. Παναιγιάλειος 20 4 5 11 13:29 17
15. Πανσερραϊκός 20 4 4 12 22:32 16
16. Καλλιθέα 20 3 6 11 12:21 15
17. Βέροια  19 5 2 12 13:28 5
18. Αχαρναϊκός  20 1 0 19 2:56 -51

*** Βέροια και Αχαρναϊκός έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

EΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22η)

Σάββατο 17 Μαρτίου
Καλλιθέα – ΟΦΗ (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο «Γρ. Λαμπράκης»)

Κυριακή 18 Μαρτίου
Παναχαϊκή – Άρης (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Αγυιάς)
Εργοτέλης – Δόξα Δράμας (15:00, Παγκρήτιο Στάδιο)
Καραϊσκάκης Άρτας – Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
Απόλλων Λάρισας – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00 WEB TV, Αλκαζάρ)
Τρίκαλα – Παναιγιάλειος (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
Απόλλων Πόντου – Αιγινιακός (15:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)
Βέροια – ΑΟΧ Κισσαμικός Δ.Δ.
Αχαρναϊκός – Σπάρτη Δ.Δ.