Στο Αλκαζάρ ο Απόλλωνας υποδέχεται τον Άρη στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Football League με τους κυανόλευκους να θέλουν το θετικό αποτέλεσμα μιας και διανύουν το δύσκολο πρόγραμμα που τους έλαχε από την αρχή της σεζόν.

Ο Απόλλων Λάρισας έπαιξε με την Παναχαϊκή, υποδέχεται τον Άρη, πάει στη Δράμα για να αντιμετωπίσει την Δόξα, φιλοξενεί στη συνέχεια τον ΟΦΗ, ταξιδεύει στο Αίγιο για να παίξει κόντρα στον Παναιγιάλειο, στην 15η αγωνιστική έρχεται Λάρισα ο Απόλλωνας Πόντου ενώ κλείνει ο πρώτος γύρος με Χανιά-Κισσαμικό (εντός) και ΑΕ Καραϊσκάκης. (δείτε τον αναλυτικό πίνακα παρακάτω).

Αυτό το δύσκολο πρόγραμμα καλούνται να βγάλουν εις πέρας οι ποδοσφαιριστές του Θεοδοσιάδη αρχής γενομένης από το σημερινό παιχνίδι με τον Άρη με στόχο πάντα την παραμονή στην κατηγορία.

To πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής της Football League:

Σάββατο 13 Ιανουαρίου
Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας 1-1
Παναιγιάλειος – ΟΦΗ 0-2
Κυριακή 14 Ιανουαρίου
Καραϊσκάκης – Παναχαϊκή (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
ΑΟΧ Κισσαμικός – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Γήπεδο Περιβολίων)
Αιγινιακός – Πανσερραϊκός (15:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
Τρίκαλα – Σπάρτη (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
Απόλλων Λάρισας – Άρης (15:00 Web ΕΡΤ, Αλκαζάρ)
Καλλιθέα – Βέροια (15:00, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)
Εργοτέλης – Αχαρναϊκός Δ.Δ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

# Ομάδα ΑΓ. ΝΙΚ. ΙΣ. ΗΤ. ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
1. Άρης 10 8 2 0 18:4 26
2. Παναχαΐκή 10 7 2 1 15:5 23
3. ΟΦΗ 10 6 3 1 20:6 21
4. Τρίκαλα 10 5 3 2 9:4 18
5. Σπάρτη 10 5 2 3 11:5 17
6. Δόξα Δράμας 10 4 4 2 12:5 16
7. Καραϊσκάκης 10 5 1 4 11:10 16
8. Απόλλων Πόντου 11 3 6 2 10:9 15
9. Αναγέννηση Καρδίτσας 10 4 2 4 9:9 14
10. Βέροια 9 4 1 4 9:7 13
11. Α.Ο. Χανιά Κισσαμικός 9 3 3 3 9:9 12
12. Απόλλων Λάρισας 10 4 0 6 11:15 12
13. Πανσερραϊκός 10 3 2 5 13:15 11
14. Αιγινιακός 10 3 2 5 9:18 11
15. Παναιγιάλειος 11 2 4 5 7:12 10
16. Καλλιθέα 10 2 2 6 7:12 8
17. Εργοτέλης 10 0 3 7 10:21 3
18. Αχαρναϊκός 10 1 0 9 2:26 -51
  • Αχαρναϊκός: -54 Πόντοι (Απόφαση Ομοσπονδίας)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

Σάββατο 20 Ιανουαρίου
Άρης – Καραϊσκάκης (15:00 ΕΡΤ3)
Κυριακή 21 Ιανουαρίου
ΟΦΗ – Απόλλων Πόντου (15:00 ΕΡΤ3)
Παναιγιάλειος – ΑΟΧ Κισσαμικός (15:00
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αιγινιακός (15:00)
Πανσερραϊκός – Τρίκαλα (15:00)
Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας (15:00)
Σπάρτη – Καλλιθέα (15:00)
Βέροια – Εργοτέλης (15:00)
Αχαρναϊκός – Παναχαϊκή Δ.Δ.

11η αγωνιστική:
14.01. 15:00 Απόλλων Λάρισας-Άρης Θεσσαλονίκης
12η αγωνιστική:
21.01. 15:00 Δόξα Δράμας-Απόλλων Λάρισας
13η αγωνιστική:
28.01. 15:00 Απόλλων Λάρισας-ΟΦΗ
14η αγωνιστική:
31.01. 15:00 Παναιγιάλειος-Απόλλων Λάρισας
15η αγωνιστική:
04.02. 15:00 Απόλλων Λάρισας– Απόλλων Πόντου
16η αγωνιστική:
11.02. 15:00 Απόλλων Λάρισας-Α.Ο. Χανιά Κισσαμικός
17η αγωνιστική:
18.02. 15:00 ΑΕ Καραϊσκάκης-Απόλλων Λάρισας