Βαθμό στο τέλος πήρε η ΑΕΛ Κ17 που δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις του αγώνα κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα για το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ στο γήπεδο της Χάλκης. Οι «βυσσινί» του Ζήση Ζιάγκα που προηγήθηκαν από νωρίς δεν είχαν καλή εικόνα στη συνέχεια παίρνοντας ένα βαθμό για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ΑΕΛ σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο, προηγήθηκε στο 5′ όταν ο Χάρης Φουρκιώτης έδωσε την ασίστ στον Πινακά που με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Δούκα, με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν μπροστά στο σκορ για το ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να πάρουν κάτι από το ματς στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, όταν Μακρής βρέθηκε απέναντι από τον Σουλούκο και δεν αστόχησε για το 1-1.

Μ’αυτό το αποτέλεσμα η ΑΕΛ παρέμεινε στην στην τρίτη θέση με 21 βαθμούς και μείωσε τη διαφορά από την δεύτερη Ξάνθη που ηττήθηκε.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΛ (Ζήσης Ζιάγκας): Σουλούκος, Μαλούσι (80′ Κουσκουρίδας), Κοντογιώργος, Φουρκιώτης Χ., Τέλλιος, Παπακωνσταντίνου, Δημόπουλος (60′ Μπουζούκης), Μαλάκος (75′ Έξαρχος), Τσουμάνης (65′ Κόφφας), Πινακάς, Μιλτιάδης (60′ Φουρκιώτης Μ.).

ΠΑΣ Γιάννινα (Νίκος Μπαδήμας): Δούκας, Μέγας, Ζωγάκης, Πανάρετος, Ντόντης (80′ Δήμου), Πλατιάς (83′ Γροσδάνης), Παππάς (80′ Ιωαννίδης), Εμβραίζογλου, Λέκκας (66′ Καραμποΐκης), Μακρής, Τάφα.

Διαιτητής: Αγγελούλης. Βοηθοί: Κοτούμπας, Δεδικούσης.