Μετά από διεργασίες που χρονοτρίβησαν αρκετά, ο Αχιλλέας Φαρσάλων έμαθε επιτέλους τους αντιπάλους του στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής καθώς ο εκπρόσωπος του Νομού Λάρισας στην 3η τη τάξει κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου τοποθετήθηκε στον 4ο όμιλο που έχει την… τιμητική της η Μαγνησία.

Ο Βόλος έχει 5 ομάδες όπως οι Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου, Ρήγας Φεραίος, Αλμυρός και ο «φιλοξενούμενος» ΝΠΣ Βόλος, τα Τρίκαλα τον Διγενή Νεοχωρίου, η Καρδίτσα τον ΑΟ Σελλάνων, η Φθιώτιδα τον Οπούντιο Μαρτίνου, η Φωκίδα τον Αστέρα Ιτέας, η Ευρυτανία το Βελούχι, η Βοιωτία τον Αμβρυσσέα Διστόμου και την Θήμα.

Αξίζει να σημειωθεί πως το πρόγραμμα των αγώνων θα γίνει γνωστό την ερχόμενη Δευτέρα στην κλήρωση που είναι προγραμματισμένη στις 12:00 στα γραφεία της ΕΠΟ στο πάρκο Γουδή.

Ο 4ος όμιλος είναι ο εξής:
 

Αχιλλέας Φαρσάλων (Ν. Λάρισας)
Νίκη Βόλου (Ν. Μαγνησίας)
Ολυμπιακός Βόλου (Ν. Μαγνησίας)
Ρήγας Φεραίος (Ν. Μαγνησίας)
Αλμυρός (Ν. Μαγνησίας)
ΝΠΣ Βόλος (Ν. Μαγνησίας)
Διγενής Νεοχωρίου (Ν. Τρικάλων)
ΑΟ Σελλάνων (Ν. Καρδίτσας)
Οπούντιος Μαρτίνου (Ν. Φθιώτιδας)
Αστέρας Ιτέας (Ν. Φωκίδας)
ΑΠΟΚ Βελούχι (Ν. Ευρυτανίας)
Αμβρυσσέας Διστόμου (Ν. Βοιωτίας)

Α.Ο. Θήβα (Ν. Βοιωτίας)

ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΟΙ ΌΜΙΛΟΙ ΤΗΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ:

1ος όμιλος
ΕΠΣ Σωματείο
Έβρου Διδυμοτείχου Α.Ε.
Θράκης Δόξα Προσκυνητών Α.Π.Σ.
» Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου Α.Π.Σ.
Ξάνθης Ορφεας Puma Ξάνθης Α.Ο.
» Άρης Αβάτου Α.Μ.Σ.
Καβάλας Νέστος Χρυσούπολης Α.Σ.
» Καβάλα Α.Ο.
» Αετός Ορφανού Α.Σ.
Δράμας Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου Γ.Σ.
Σερρών Απόλλων Παραλιμνίου Π.Σ.
» Μ. Αλέξανδρος Καρπερής Μ.Σ.
» Ελπίς Σκουτάρεως Α.Σ.
2ος όμιλος
ΕΠΣ Σωματείο
Μακεδονίας Μακεδονικός Α.Σ.
» Καμπανιακος Μ.Φ.Α.Ο.
» Λαγκαδά Α.Π.Ε.
» Καρδίας Α.Ο.
» Αγροτικός Αστήρ Ευόσμου ΠΜΑΣ
Χαλκιδικής Ο Άρης Παλαιοχωρίου Α.Σ.
Πέλλας Αλμωπός Αριδαίας Α.Π.Ο.
» Εδεσσαϊκός Α.Σ.
Ημαθίας Νάουσα Φ.Α.Σ.
» Φίλιππος Αλεξάνδρειας Α.Σ.
» Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας Α.Ο.
Κιλκίς Κιλκισιακός Α.Ο.
Πιερίας Πιερικός Σ.Φ.Κ.
» Ποσειδών Ν. Πόρων Α.Ε.
3ος όμιλος
ΕΠΣ Σωματείο
Κέρκυρας Λευκίμμης Α.Ε.
Θεσπρωτίας Θεσπρωτός Α.Σ.
» Αστέρας Παραποτάμου Α.Γ.Σ.
Πρέβεζας-Λευκάδας Εθνικός Φιλιππιάδας Α.Π.Σ.
» Τηλυκράτης 2014 Α.Ο.Ν.
» Πανλευκάδιος Α.Σ.Κ.
Άρτας Σκουφάς Κομποτίου
Ηπείρου Δόξα Κρανούλας Α.Ε.
Αιτωλοακαρνανίας Μπούκας-Αμφιλοχίας Παναμβρακικός Γ.Π.Σ.
Κοζάνης Μακεδονικός Φούφα Π.Σ.
» Καραγιαννίων Α.Ε.Π.
Καστοριάς Καστοριάς Α.Γ.Σ.
Φλώρινας Ο Ερμής Αμυνταίου Γ.Σ.
4ος όμιλος
ΕΠΣ Σωματείο
Λάρισας Αχιλλεύς Φαρσάλων  Α.Ο.Φ.
Τρικάλων Διγενής Νεοχωρίου  Α.Ο.
Καρδίτσας Σελλάνων  Α.Ο.
Θεσσαλίας Ρήγας Φεραίος  Α.Σ.
» Ολυμπιακός Βόλου 1937 Α.Σ.
» Η Νίκη Βόλου  Γ.Σ.
» Αλμυρός  Γ.Σ.
» Βόλος  Ν.Π.Σ.
Ευρυτανίας Το Βελούχι  Α.Π.Ο.Κ.
Φθιώτιδας Οπούντιος Μαρτίνου  Α.Σ.
Φωκίδας Αστέρας Ιτέας  Α.Σ.
Βοιωτίας Η Θήβα Α.Ο.
» Αμβρυσσέας  Α.Π.Ο.
5ος όμιλος
ΕΠΣ Σωματείο
Λακωνίας Ο Αστήρ Βλαχιώτη  Α.Σ.
Κεφαλληνίας/Ιθάκης Παλληξουριακός  Α.Ο.
Ζακύνθου Ζακυνθιακός  Α.Ο.Π.
Μεσσηνίας Πύλου Α.Ο.Κ. Τσικλητήρας
» Η Καλαμάτα
Ηλείας Αστέρας Αμαλιάδας-Πανόπουλου
» Παμβουπρασιακός Α.Ο. Βάρδας
» Πανηλειακός Α.Ο. Πύργου
Αχαΐας Αχαϊκή Α.Ε.
» Διαγόρας Βραχνέϊκων  Α.Ο.
Αρκαδίας Παναρκαδικός Α.Ο.
» Λεωνιδίου  Α.Σ.
6ος όμιλος
ΕΠΣ Σωματείο
Πειραιώς Ιωνικός Α.Ο.
» Εθνικός Πειραιώς Ο.Φ.Π.Φ.
» Προοδευτική Νεολαία
» Κερατσίνι  Α.Π.Ο.
Κορινθίας Λουτράκι Π.Α.Ο.
» Ζευγολατιού Α.Ο.
» Πέλοψ Κιάτου 1926  Γ.Π.Σ.
Δωδεκανήσου Ρόδος Α.Σ.
» Ιάλυσος Γ.Α.Σ.
» Διαγόρας  Γ.Σ.
Δυτικής Αττικής Ένωση Α.Ο. Πανασπροπυργιακού-Δόξας Ασπροπύργου
7ος όμιλος
ΕΠΣ Σωματείο
Αργολίδας Παναργειακός  Α.Π.Ο.
» Ερμιονίδας  Α.Ε.
» Ερμής Κιβερίου  Α.Ο.
Κυκλάδων Πανθηραϊκός Α.Ο.
Ανατολικής Αττικής Τρίγλια Ραφήνας Α.Ο.
» Θύελλα Διασταύρωσης Ραφήνας ΑΠΟ
» Αήττητος Σπάτων  Α.Ο.
Λέσβου Αιολικός  Α.Ε.Π.Σ.
» Διαγόρας Αγ. Παρασκευής  Α.Ο.
Εύβοιας Χαλκίς Α.Ο.
» Ταμυναϊκός  Φ.Σ.Α.
8ος όμιλος
ΕΠΣ Σωματείο
Αθηνών Ηλυσιακός Α.Ο.
» Κηφισιάς Α.Ε.
» Άγιου Ιερόθεου Α.Ο.
» Φωστήρ  Α.Ο.
» Αιγάλεω  Α.Ο.
Ηρακλείου Ατσαλένιου Π.Ο.
» Ηρόδοτος  Π.Α.Σ.Α.
Ρεθύμνου Ερμής Ζωνιανών Α.Ο.
» Μυλοποτάμου  Α.Ε.
Λασιθίου Ιεράπετρας  Ο.Φ.
Χανίων Παλαιοχώρας Α.Ο.