Το 2ο Ε1 διεξήχθη στη Θεσσαλονίκη με τον Ο.Α. ΦΟΙΒΟ να πρωταγωνιστεί σε Πανελλαδικό επίπεδο με 4 πρώτες θέσεις.

Αναλυτικά την κατηγορία Α12 μεγάλος πρωταγωνιστής ο Απόστολος Γραμματικούλης κάνοντας το double, κατακτώντας την κατηγορία των μονών με χαρακτηριστική ευκολία και χωρίς να χάσει ούτε σετ σε όλο το τουρνουά. Στα διπλά επίσης κατέκτησε την πρώτη θέση με συμπαίχτη τον Σπύρου.

Η Μιχαέλα Λάκη σε αυτό το τουρνουά δοκιμάστηκε στην μεγαλύτερη κατηγορία Κ14 αν και μόλις 12 ετών , κατακτώντας την πρώτη θέση στα μονά με τεράστια ευκολία. Αξιοσημείωτο είναι ότι σε όλο του τουρνουά έχασε μόλις 3 Games. Με συμπαίχτρια την επίσης 12χρονη Πίττα κατέκτησαν την 2η θέση στα διπλά.

Οι αθλητές μας Δαγκλής Χρήστος και  Μισδραχής Λέανδρος κατέκτησαν την 1η θέση στα διπλά της κατηγορίας Α18 ενώ στα μονά φτάσανε ως τα προημιτελικά. Προημιτελικός και για την Αλκυόνη Μαναού- Γιαννόυση στην κατηγορία Κ18 με εξαιρετικές εμφανίσεις.

Αξιόλογες εμφανίσεις πραγματοποίησαν και οι υπόλοιποι αθλητές μας που συμμετείχαν στο Ε1.

Α12

• Βασίλης Καραουλάνης: 2 νίκες στον προκριματικό γύρο, ήττα στον 1ο γύρο του κυρίως ταμπλό.

Κ12

• Νίκη Κοντούρη, Άννα Στάμου και Μαρία Τσιάρα: ήττα στα προκριματικά

Α14

• Ελευθέριος Δημοβέλης και Κων/νος Τσαλόπουλος: ήττα στα προκριματικά
  • Γιάννης Μπεχλιβανίδης: ήττα στον 1ο γύρο του κυρίως ταμπλό.

Κ14

• Λυδία Πετσούλα: ήττα στον 1ο γύρο του κυρίως ταμπλό.

Α16

• Γιώργος Τσαλόπουλος και Μιχάλης Χατζηγεωργίου: 2 νίκες στον προκριματικό γύρο, ήττα στον 1ο γύρο του κυρίως ταμπλό.
  • Γιώργος Κοντούρης : 1 νίκη και ήττα στον τελευταίο γύρο των προκριματικών.

Κ16

• Βικτωρία Πιάχα: 2 νίκες στον προκριματικό γύρο, ήττα στον 1ο γύρο του κυρίως ταμπλό.
  • Κατερίνα Αργυρίου: ήττα στον 1ο γύρο του κυρίως ταμπλό.

Το Δ.Σ. του  Ο.Α. Φοίβος Λάρισας αισθάνεται περήφανό και θέλει να συγχαρεί τους αθλητές του για τις επιτυχίες και το ήθος που επέδειξαν όπως και την προπονητική ομάδα για την σκληρή, καθημερινή δουλειά.