Την ήττα γνώρισε η ΑΕΛ Κ20 από την αντίστοιχη ομάδα του Πανιωνίου στην Αθήνα με 2-1, στο παιχνίδι που είχε αναβληθεί για την 24η αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Superleague Κ20.

Οι ποδοσφαιριστές του Μίλτου Ζιάκα βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 δεχόμενη από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο. Οι «βυσσινί» το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με τον Γιάννη Μασούρα στο 74′, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι αμέσως μετά το γκολ που πέτυχε. Μάλιστα οι ΑΕΛ με τον σκόρερ της δεν κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις καθώς ο Αστράς νίκησε τον Μασούρα σε τετ-α-τετ.

Οι συνθέσεις:

Πανιώνιος (Δημήτρης Κοροπούλης): Αστράς, Βλάχος, Μπέτσης, Κουτσοπωδίτης, Σταυρόπουλος, Αρσενίδης, Βουκελάτος, Καραχήνας (56′ Μερκούρης), Αντωνακόπουλος, Γλύνος, Αναστόπουλος.

ΑΕΛ (Μίλτος Ζιάκας): Παϊτέρης, Κυρίτσης Γ., Κυρίτσης Θ., Καλούσης, Αναγνώστης, Μακρής (75′ Μακροβασίλης), Δερμιτζάκης, Γεωργακόπουλος, Μασούρας, Χατζής (35′ λ.τ. Κουσιάς), Νούσιος (80′ Τσιούτσιας).